
Zebra ZD printer installeren
Volg deze stappen om de Zebra ZD-serie labelprinter te installeren via USB:
- Verwijder het beschermings- en verpakkingsmateriaal uit de printer
- Sluit de stroomadaptor en USB-kabel aan op de printer en vervolgens op de PC
- Installeer de Zebra software. Als deel van dit pakket wordt ook de benodigde driver geïnstalleerd. Kies de juiste poort voor de printer (standaard is dit USB001 of een andere USB…, geen LPT). Zodra een ZDesigner ZD220-203dpi ZPL (of ZD230 / ZD420 / ZD421) printer verschijnt in de Zebra Setup Utilities, is de printer klaar voor gebruik.
- Herstart de computer om de wijzigingen te activeren.
- Installeer een rol etiketten en een inktpatroon. Dit is erg gemakkelijk aan de hand van onze installatievideo.
In bepaalde gevallen werd dit al door ons geïnstalleerd, en moet je enkel kijken of er niets is verschoven tijdens het transport. Eventueel moet je ook een kalibratie uitvoeren. Zie ook Zebra printer: veel voorkomende problemen - Download en installeer de WebClientPrint software van de Neodynamic website. Let op: Colibris werkt met versie 5.x van deze software. Herstart je browser om de software te activeren.
- Meld je aan bij Colibris en ga naar Instellingen > Labels & Tickets > Printers. Wanneer het venster WebClientPrint for Windows openen? verschijnt, vink je Altijd toestaan… aan en kies je WebClientPrint for Windows openen.
Daarna verdwijnt het blokje Bezig met laden…en kan je een printer selecteren. Selecteer bij Labelprinter type: Zebra en selecteer de naam van de Zebra printer bij Labelprinter naam. Standaard is de naam ‘ZDesigner ZD220’ of iets gelijkaardigs. Klik Opslaan.
De printer is nu klaar voor gebruik met Colibris.
Zebra printer op MacOS
Om een Zebra printer te installeren op MacOS zal je gebruik moeten maken van een CUPS driver. Dat wordt beschreven op de website van Zebra.
De verdere stappen met de WebClientPrint plug-in zijn identiek.