Om vlot te werken in Colibris raden we één van deze browsers aan:
- Chrome versie 84 of hoger
- Firefox versie 84 of hoger
- Microsoft Edge versie 84 of hoger
Eerdere versies van deze browsers kunnen meestal ook nog gebruikt worden, maar in dat geval raden we aan om het artikel te lezen in verband met de WebClientPrint pop-up. Ook andere functionaliteit werd niet systematisch getest en kan niet gegarandeerd worden op eerdere versies.
In Edge op MacOS zullen er geen labels afgedrukt kunnen worden op een Zebra printer.
Browsers met gelimiteerde compatibiliteit
Internet Explorer 11 of Opera kunnen gebruikt worden in het publieke gedeelte van Colibris, maar niet in het beheergedeelte. Oudere versies van deze browsers zijn niet compatibel.
TLS 1.2 / TLS 1.3 beveiliging
De Colibris servers worden beveiligd met recente technologie, die niet compatibel is met oude browsers. Eén van de belangrijke elementen is het TLS protocol dat wordt gebruikt om een beveiligde verbinding (https://) te versleutelen.
Colibris maakt gebruik van TLS 1.2 en TLS 1.3 en is niet meer compatibel met de onveilige TLS 1.0 en TLS 1.1. Hierdoor is het systeem volledig onbereikbaar via Internet Explorer op Windows 7 of Windows 8. In sommige (eveneens af te raden) browsers is het nodig om recente TLS protocols handmatig te activeren, zie deze uitleg.
Windows / Mac / Linux / Chrome OS
Het publieke gedeelte van Colibris werkt in principe op elk besturingssysteem, zolang één van de compatibele browsers beschikbaar is.
Ook de meeste functionaliteit van het beheergedeelte zal prima werken op verschillende besturingssystemen. Voor het afdrukken van barcodelabels en het aansturen van de ticketprinter wordt gewerkt met de WebClientPrint plug-in, en die is enkel beschikbaar voor Windows, Mac OS en Linux.
Chrome OS (Chromebooks) werkt dus prima voor leerlingen die opzoekingen doen of inloggen op hun persoonlijke account. Als beheerder kies je beter voor een computer met een klassiek besturingssysteem.